Przegląd preparatów dla kobiet karmiących

Mamy, które karmią swoje dzieci piersią w sposób szczególny powinny zadbać o swoją dietę. To co jedzą trafia nie tylko do nich, lecz także do maleństwa, które w 100% jest uzależnione od matki. Większość witamin dla kobiet karmiących oraz mikroelementów powinna pochodzić z pożywienia. Wiele kobiet decyduje się na przyjmowanie dodatkowych witamin, aby mieć pewność, że w ich diecie nie brakuje żadnego składnika.

Jakie witaminy dla karmiących są niezbędne?

Dieta karmiącej matki powinna być bogata min. w żelazo, kwas foliowy, witaminę A, cynk, kwasy omega oraz witaminy z grupy B. Są to składniki, które znajdziemy nie tylko w pożywieniu lecz także w witaminach dla kobiet w ciąży. Odpowiednio przygotowane suplementy pomagają dbać o właściwy poziom witamin i minerałów, przez co kobiety przyjmujące PregnaPlus, Inofem czy inny zestaw witamin często kontynuują jego zażywanie.

Czy trzeba przyjmować dodatkowe suplementy podczas karmienia piersią?

Oczywiście nie wszystkie kobiety muszą przyjmować witaminy dla ciężarnych. Jeśli w twojej diecie nie brakuje żadnych substancji odżywczych, dobrze się czujesz a pokarm dostarczany dziecku jest wartościowy i kaloryczny, nie ma sensu, abyś przyjmowała dodatkowe preparaty. Pamiętaj, że nie tylko niedobór, lecz także nadmiar witamin może okazać się szkodliwy. Jeśli zamierzasz rozpocząć dodatkową suplementację, zawsze wcześniej skonsultuj się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *