Najlepsze preparaty dla ciężarnych

Dzięki odpowiednio dobranym witaminom w ciąży kobiety nie muszą się martwić o to, że nie przyjmują danego składnika, lub że czegokolwiek brakuje dziecku. Powinnyśmy jednak pamiętać, ze w każdej sytuacji tylko lekarz może zadecydować o rozpoczęciu lub przerwaniu suplementacji i żadnych ruchów nie powinnyśmy wykonywać na własną rękę. Półki sklepowe uginają się od witamin dla ciężarnych. Warto więc przyjrzeć się im z bliska, aby wiedzieć, który może sprawdzić się najlepiej.

Czy kobieta w ciąży musi przyjmować suplementy?

Oczywiście nie ma takiego przymusu, jednak większość lekarzy ginekologów zaleca regularną suplementację. Dzięki temu nie musimy martwić się o niedobór poszczególnych składników, a ponadto możemy w ten sposób uchronić maleństwo przed wieloma groźnymi chorobami.

Jakie suplementy są najlepsze?

Nie ma jednego, sprawdzonego zestawu witamin dla ciężarnych, ponieważ każda kobieta wymaga innej opieki. Preparaty typu Femibion mogą być stosowane zarówno w ciąży, jak i przed nią, dzięki czemu wiele kobiet po prostu kontynuuje przyjmowanie tego samego produktu.

Im droższe tym lepsze?

Oczywiście cena i skład nie zawsze idą w parze. W aptekach dostępne są tańsze i droższe zestawy z dokładnie tym samym składem. Zawsze lepiej patrzeć na zawartość, niż na reklamy lub rodzaj opakowania. Lekarz wybierają zestaw witamin w ciąży na pewno dobierze nam optymalny produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *