Witaminy, które powinna przyjmować kobieta w ciąży

W czasie ciąży kobieta potrzebuje większej ilości witamin i składników mineralnych, ponieważ to właśnie one gwarantują właściwy rozwój dziecka. Niedobór jakiegokolwiek składnika może być przyczyną błędów w rozwoju płodu, wielu chorób a także problemów zdrowotnych w życiu dorosłym. Zawsze więc musimy pamiętać, ze 9 miesięcy ciąży to okres szczególny, zarówno dla matki jak i dla dziecka.

Jakie witaminy są niezbędne w ciąży?

Lista składników, których potrzebuje kobieta w ciąży jest naprawdę bardzo długa. Naukowcy potwierdzili, że istnieje 5 substancji, które muszą znaleźć się w diecie każdej ciężarnej kobiety i wszystkie witaminy dla kobiet w ciąży muszą je zawierać. Są to:
• Kwas foliowy
• Witamina D3
• Jod
• Kwasy DHA
• Żelazo

Odpowiednio dobrana dieta czy suplementy?

Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet i nikt nie znalazł na nie jednoznacznej odpowiedzi. Oczywiście lepiej jest przyjmować witaminy naturalne, jednak wtedy nigdy nie mamy pewności, że poziom danego składnika w organizmie jest taki, jakiego wymaga nasz stan. W związku z tym lekarze ginekolodzy bardzo często zalecają przyjmowanie odpowiednio dobranych zestawów. Witaminy w ciąży odgrywają kluczową rolę i nie można ich bagatelizować. Na rynku dostępnych jest wiele sprawdzonych suplementów, np. Femibion, Inofem czy Inofolic. Warto wybrać jeden z nich,a by zapewnić sobie i dziecku odpowiedni poziom witamin przez całe 9 miesięcy.

1 Komentarz

  1. Martysia

    Koleżanki, które są już szczęśliwymi mamami polecały mi również suplement Pregna Plus. Dobrze się po nim czułam, bo łagodził też wahania nastrojów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *