Preparaty dla kobiet w ciąży, które warto znać

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu kobiety. To właśnie wtedy kobieta wymaga odpowiedniej pielęgnacji i ochrony, ponieważ już za kilka miesięcy wyda na świat swoje maleństwo. Mówiąc o ciąży, oraz o odpowiedniej pielęgnacji nie sposób pominąć witaminy dla kobiet w ciąży. Tego typu preparatów jest w aptekach coraz więcej, a kobiety coraz częściej i chętniej po nie sięgają. Na jaki preparat warto się zdecydować?

Zawsze skonsultuj preparat z lekarzem

Zanim sięgniemy po jakiekolwiek witaminy, zawsze musimy skonsultować to z lekarzem prowadzącym ciąże. Pamiętajmy, że w tym szczególnym okresie wszystko może być niebezpieczne, więc nie warto ryzykować na własną rękę.
Mówiąc o witaminach w ciąży, należy zaznaczyć, iż lekarze zazwyczaj polecają sprawdzone i znane powszechnie suplementy. Są to:
• Femibion
Inofem
• Pregna Plus
W każdym przypadku to lekarz powinien decydować o rodzaju przyjmowanych witamin w ciąży, częstotliwości ich zażywania i innych kluczowych kwestiach, ponieważ ciąża nie jest okresem, w którym możemy eksperymentować z własnym zdrowiem.

Ogranicz preparaty do minimum

Bardzo często kobiety, które mają dobre wyniki nie muszą przyjmować dodatkowych preparatów ani witamin. W żywności, a szczególnie w owocach i warzywach znajduje się mnóstwo witamin i mikroelementów, które w wielu przypadkach zabezpieczają potrzeby mamy i maleństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *