Czy warto przyjmować preparaty dla ciężarnych?

Debata na temat zasadności przyjmowania dodatkowych witamin w ciąży trwa nieprzerwanie od wielu lat. Niektórzy specjaliści twierdzą, że odpowiednio zbilansowana dieta dieta w zupełności wystarczy, natomiast inni zdecydowanie rekomendują dodatkową suplementację. Ciężko jest powiedzieć, która strona ma rację. Badania jednak wskazują, że u wielu ciężarnych kobiet występują niedobory niektórych składników, co może mieć wpływ na odpowiedni rozwój i zdrowie dziecka. Aby temu zapobiec, najlepiej zdecydować się na przyjmowanie odpowiednich witamin.

Co jest dostępne na rynku?

Zarówno apteki stacjonarne jak i internetowe uginają się od ilości preparatów dla kobiet w ciąży. Obecnie kobiety mają do wyboru pojedyncze witaminy i składniki mineralne, np. Kwas foliowy, żelazo, magnez czy witamina E, lub mogą się zdecydować na przyjmowanie zestawów witamin dla kobiet w ciąży. Jest to zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ w jednej tabletce otrzymujemy wszystkie składniki, które są potrzebne matce i dziecku.

Który zestaw witamin jest najlepszy?

Każdy suplement oraz każda witamina, którą przyjmujemy w ciąży musi być zatwierdzona przez lekarza prowadzącego. Istnieje grupa popularnych zestawów witamin dla ciężarnych, które poleca większość ginekologów. Są to:
Femibion
• Pregna Plus
• Inofem
• Onifolic
Zanim jednak zdecydujemy się na przyjmowanie danego preparatu, upewnijmy się z lekarze, że jest to potrzebne oraz, że dany produkt dostarczy dziecku tego, co jest najbardziej potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *