Czy planując ciążę powinnaś przyjmować suplementy?

W wielu przypadkach decyzja o ciąży jest bardzo świadoma i przemyślana. Kobiety, które od pewnego czasu planują ciążę chcą się do tego odpowiednio przygotować, aby zapewnić dziecku jak najlepszy rozwój. Przyszła mama musi również zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Pomóc jej mogą odpowiednio dobrana dieta, aktywność fizyczna, niski poziom stresu oraz przyjmowanie witamin w ciąży a także przed nią.

Kwas foliowy i witamina E

Są to podstawowe substancje, których kobieta planująca ciąże potrzebuje w znacznie większej ilości. Kwas foliowy chroni płód przed wieloma chorobami oraz zapewnia jego odpowiedni rozwój. Natomiast witamina E znana jest jako witamina na płodność, która dodatkowo zmniejsza ryzyko wcześniactwa oraz wystąpienie poważnych wad u niemowląt. Kobiety mogą przyjmować wspomniane wyżej składniki w pożywieniu, pojedynczych tabletkach, lub np. w postaci suplementów diety, które dostarczą również wielu innych składników.

Witaminy dla kobiet w ciąży

Bardzo duża liczba kobiet planujących dziecko decyduje się na przyjmowanie witamin dla ciężarnych. Tego typu suplementy zawierają wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy, dzięki czemu nie trzeba łykać wielu tabletek. Preparaty typu inofem lub Pregna plus to sprawdzone i zaufane środki, więc bez problemu można je przyjmować. Jeśli jednak jesteśmy w stanie, zawsze powinnyśmy wzbogacać dietę nie tylko o suplementy, lecz także o witaminy pochodzenia naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *